Термоклейовий палітурний апарат "КАП-2м"

Бездоганне проклеювання паперових блоків


Апарат "КАП-2м" призначений для виготовлення клейових паперових блоків із застосуванням будь-яких типів паперів і картону до А3 формату завтовшки до 500 листів. Склеювання блоків можливо робити як з обкладинкою, так і без обкладинки у вигляді відривних блоків. В якості обкладинки можливе використання будь-якого обгорткового матеріалу: папір, картон, ПВХ і ін. Закритий резервуар з клеєм дозволяє працювати без додаткової вентиляції, а зубчастий клейоподавач забезпечує міцне проклеювання. Модернізована версія поставляється з модулем торшонування і електронним регулятором температури, покращуючи результат і ще більше зменшуючи собівартість палітурки.

Основні характеристики:


Формат палітурки: до 435х300 мм (А3)
Товщина палітурки: 0,2-50 мм (от 2 до 500 листів 80 г/м2)
Торшонуючий модуль: так
Клееподавач: зубчастий
Подання клею: зверху, ручна
Продуктивність: до 120 блоків/год
Мінімальна висота палітурки: 90 мм
Максимальна щільність обкладинки: 350 г/м2
Тривалість безперервної роботи: необмежена
Затиск блоку: ручний
Фальцювання: ручне
Необхідна площа: 500х360 мм
Габарити: 810х450х540 мм
Вага: 40 кг
Живлення: 220 В, 50 Гц, 600 Вт


Загальні відомості:


Незважаючи на зовнішню простоту конструкції, апарат виконує міцне скріплення листів блоку. Цьому сприяють декілька технічних рішень:
По-перше, клей подається згори, що дозволяє йому під власною вагою затекти між листами і з боків блоку для приклеювання обкладинки.
По-друге, спеціальний затиск блоку у верхньому положенні розсовує віялоподібний листи, дозволяючи промазати блок клеєм не лише з торця, але і дещо зсередини, склеюючи листи один з одним.
По-третє, клейоподавач виконаний у вигляді фрези, яка не тільки дозує кількість нанесеного клею, але і своїми зубцями деформує бічну поверхню листів, дозволяючи досягти ефекту торшонування. Фрезерування блоку при цьому не відбувається. Таким чином, досягається така ж міцність палітурки, як і на дорожчих апаратах з нижнім поданням клею і додатковим торшонуванням.


Обкладинка має бути сфальцьована один раз, причому так, щоб довга частина обкладинки була більше, ніж коротка, на величину не менш товщини скріплюваного блоку. Можливе застосування обкладинки і більшої щільності у разі, якщо обидва фальца будуть заздалегідь пробіговані на іншому апараті, або вручну. Другий фальц виконується на апараті точно по товщині блоку без попереднього налаштування. Під час фальцювання відбувається також обтиск корінця з трьох сторін. Виготовлення переплетання без обкладинки відрізняється від переплетіння з обкладинкою тільки тим, що охолодження клею відбувається у верхньому положенні столу, тому після проклеювання блоку необхідно почекати 5-6 секунд, поки не охолоне клей. При цьому клей наноситься на торець блоку не у вигляді гладкої поверхні, як на машинах з нижнім поданням клею, а у вигляді маленьких валиків.


ВИТРАТА КЛЕЮ. При роботі на "КАП-2" на один блок формату А5, завтовшки 7 мм (14,7 см2) витрачається приблизно 1 г клею. Таким чином 1 кг клею вистачить на 1000 таких палітурок. Навіть при використанні в роботі дорогих сортів клею собівартість палітурки однієї такої книги складе 40-60 копійок!


Можна підвищити міцність палітурки, збільшивши кількість циклів нанесення клею з одного-двух до трьох-чотирьох, або зменшивши висоту каретки клееподавателя, що дозволить глибше промазати листи клеєм. При цьому збільшується витрата клею. Крім того, міцність палітурки можна підвищити, застосувавши додаткове устаткування, таке як дротошвейна машина (чи потужний степлер), ниткошвейна машин, апарат для фрезерування торця паперового блоку та ін.


Окрім цього, в модифікації "КАП-2м" встановлений модуль торшонування, який містить 2 різноспрямованих фрези. Фрези, рухаючись по торцю блоку, деформують поверхню листів паперу для кращого проникнення клею.


Апарат підключається до звичайної однофазної електричної мережі 220 В 50 Гц і при розігріванні споживає потужність не більше 0,6 кВт/год. Після досягнення встановленої температури, апарат споживає меншу потужність.


Завдяки наявності в апараті електронного регульованого терморегулятора, для роботи можна використати практично будь-який термоклей (клей-розплав) як вітчизняних, так і зарубіжних виробників. Важливо, щоб це був саме термоклей. Кісткові, казеїнові, ПВА-клеї не можна використати на апараті. Крім того, за допомогою терморегулятора можна зробити клей в'язкішим або більш текучим, якщо ви, наприклад, робите відривні блоки або переплітаєте книги одним сортом клею. Для переходу з одного виду клею на інший, просто необхідно виробити увесь клей з бункера і засипати інший. При цьому нагрівач не вийде з ладу, оскільки він запресований в корпус бункера і віддає тепло металу.


При завершенні роботи необхідно просто вимкнути апарат. Перед початком роботи ви включаєте апарат, клей розплавляється, і можна продовжувати роботу. Оскільки клей знаходиться в закритому резервуарі, зазвичай не потрібен додатковий витяг або вентиляція. Досить природній вентиляції приміщення.


Продуктивність апарату висока. "КАП-2М" дозволяє виготовити за 1 годину до 120 палітурок (первинне бігування обкладинки та обрізка блоку після проклеювання в розрахунок не входить). Цьому сприяє властивість термоклею тверднути за лічені секунди.


Окрім вищепереліченого, КАП-2М дозволяє встановлювати бічний упор блоку не лише справа, але і зліва, що зручно при проклеюванні книг з різною побудовою обкладинки і рівняти її "під ноги" або "під голову"; клей з клееподача крапає на спеціальну приймальню пластинку (немає ризику обпектися); відповідно до побажань клієнтів змінені деякі вузли, що впливають на надійність і довговічність апарату. Усі комплектуючі вітчизняного виробництва та завжди в наявності, тому ви можете завжди розраховувати на швидке сервісне або гарантійне обслуговування.

Як працювати на палітурному апараті КАП-2


1. Відсунути прес-затиск в початкове положення - ручку потягнути на себе, при цьому він фіксується в пазах. Поставити обкладинку книги в затиск на пресувальний стіл апарату. Обкладинка має бути заздалегідь сфальцьована з одного боку, другий фальц робиться в апараті при остаточному обтиску (п.11). Бажано щоб була виконана попереднє бігування обкладинки, наприклад, біговщиком "АРМ-6" для того, щоб книга краще відкривалася і поверхня обкладинки не лопалася, особливо якщо обкладинка товста, ламінована, крейдована, або покрита УФ лаком.

2. Підбити пачку листів паперу і акуратно прикласти її до обкладинки, зрівнюючи поверхні. Якщо Ви хочете переплітати товсті книги або якщо книжковий блок складається з крейдованого паперу, то спочатку необхідно зміцнити палітурку, наприклад, заздалегідь профрезерувавши блок на апараті "АПФ-А4", чи прошити скобами за допомогою степлера, або нитками за допомогою ниткошвейної машини.

3. Підвести руків'я пресс-зажима вгору, при цьому він виходить з фіксаторів-пазів і вільно зісковзує вниз, до блоку, що затискається.

4. Дотиснути блок, що переплітається, цим же руків'ям затиску, шляхом повороту його проти годинникової стрілки.

5. Перевернути стіл вгору, в положення для нанесення клею, притримуючи обкладинку.

6. За допомогою модуля торшонування 2-3 рази обробити поверхню торця фрезами.

7. Нанести клей, провівши кареткою. При цьому необхідно злегка відтягнути обкладинку від блоку.

8. Повернути стіл назад, в первинне положення і сфальцювати обкладинку, використовуючи руків'я справа. Клей застигає за 5 секунд. Повернути за годинниковою стрілкою прес-затиск і потягнувши його на себе, вийняти книгу. Після остаточної полімеризації клею (10-15 хвилин), книгу треба обрізувати з 3-х сторін, використовуючи, наприклад, різак "Стандарт 454".


За годину можна виготовити 100-120 книг. Собівартість книги формату А5, завтовшки 7 мм - всього 40-60 коп! 1 кг клею вистачає на 1000 таких книг.


Загальні відомості про електронний регулятор температури


Термоклейовий палітурний апарат КАП-2М - це модифікація, що має у своєму складі електронний регулятор температури "РТЕ-200/1-2.0".


Особливості електронного регулятора "РТЕ-200/1-2.0"

Це додатковий мікропроцесорний блок управління температурою, який кріпиться на правій стінці апарату за допомогою спеціального кронштейна. На цифровому табло регулятора відображається поточна температура клею. Змінити встановлену температуру можна натисненням клавіші ">" или "<".

Також на регуляторі є індикатори "Мережа", "Нагрів" (подання наряжения на нагрівач) "Аварія" (спрацьовує при виникненні аварійної ситуації, одночасно відключаючи нагрів. При цьому подається звуковий сигнал). Регулятор дозволяє плавно регулювати температуру в межах 100-200 °С і підтримувати її з точністю близько 1 °С. Регулятор дозволяє усунути циклічне недогрівання-перегрівання клею і, отже, погіршення його склеювальних властивостей, пожовтіння, димлення, зварювання тощо.


Якщо порівнювати цей метод регулювання температури з традиційним регулюванням за допомогою термореле, то він точніший і тому нагрівач клейоподача працює в набагато сприятливішому тепловому режимі, що значно збільшує термін його служби. Регулятор "РТЕ-200/1-2.0" відмінно показав себе в експлуатації.

Галерея: